Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Aj pri VZV je možné šetriť životné prostredie súčasne s nákladmi firmy

Súvisiace články

Tí, ktorí všemožne bojkotujú všetko, čo sa týka ekologicky zodpovednejšieho správania, často stavajú ekológiu do protikladu s ekonomikou. A pritom ekologicky často znamená aj ekonomicky. Ukázať si to môžeme na príklade vysokozdvižných vozíkov (VZV).

Všestranní pomocníci

Vysokozdvižné vozíky nájdeme v každom väčšom sklade, či výrobných halách. Sú totiž všestrannými pomocníkmi v rámci intralogistiky. Zvládnu rôznorodé úlohy pri manipulácii s tovarom a vďaka širokej ponuke dodatočných prídavných zariadení je možné ich použitie aj rozšíriť. Napríklad s praktickou radlicou na VZV sa z vysokozdvižného vozíka môže stať neoceniteľná pomoc pri zimnej údržbe areálu firmy.

Podobne, ako je tomu medzi automobilmi aj pri kúpe vysokozdvižných vozíkov sú už roky v ponuke elektrické vozíky ako alternatíva ku „klasickým“ vozíkom s dieselovým alebo LPG pohonom. Treba podotknúť, že aj výkonovo už ide o naozaj plnohodnotnú alternatívu. Je však investícia do elektrických vysokozdvižných vozíkov „len“ ekologická alebo aj ekonomická?

Elektrické VZV šetria aj náklady

Aby akýkoľvek VZV pracoval čo najúspornejšie, vyžaduje si pravidelnú údržbu. Výhodou elektrických vozíkov je, že sú konštrukčne jednoduchšie a mnohé diely v nich vydržia dlhšie, keďže nie sú vystavené vibráciám.

Výhodou elektrických vozíkov je aj to, že sú vybavené rôznymi inteligentnými technológiami na šetrenie energie. Tie pracujú autonómne bez toho, aby negatívne ovplyvnili produktivitu práce s vysokozdvižným vozíkom. Elektrické vysokozdvižné vozíky tak šetria životné prostredie, ale aj rozpočet firmy.

Ekologickejšiu a ekonomickejšiu prevádzku vysokozdvižných vozíkov (bez ohľadu na ich pohon) je možné dosiahnuť aj užitočnými prídavnými zariadeniami. Okrem prídavných zariadení, ktoré rozširujú využiteľnosť vysokozdvižných vozíkov (napr. spomínaná radlica), sú v ponuke totižto aj také, ktoré zefektívňujú manipuláciu s tovarom (napr. bočné posuvy a mnohé ďalšie).

PR článok

Viac na túto tému

Kometáre

Populárne články