Svetaktivit.sk | Smartsvet.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Kde vo Vysokých Tatrách si môžete skvelo zalyžovať?

Súvisiace články

Pod typickou letnou dovolenkou si predstavujeme relax pri mori a pod typicky zimnou zase lyžovanie v horách. A zatiaľ čo k moru musíme cestovať do zahraničia, skvelú lyžovačku si cez zimu môžeme užiť aj u nás.

Tatranská Lomnica

Aj keď lyžiarskym centrom na Slovensku je Jasná v Nízkych Tatrách, bohaté možnosti pre lyžiarov ukrývajú aj Vysoké Tatry. Z hľadiska lyžovania ich môžeme rozdeliť na trojicu stredísk: Tatranskú Lomnicu, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

V Tatranskej Lomnici lyžovanie je skutočným zážitkom. Tatranská Lomnica je totiž najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Nájdete tu upravované zjazdovky až do výšky 2 190 m n.m. (Lomnické Sedlo). Na lyžiach tu tak môžete v rámci Slovenska prekonať najväčšie prevýšenie a to až niečo cez 1 300 m.

Starý Smokovec

Zjazdovky takmer pod oknami hotela nebudete mať len v prípade, že si rezervujete v Tatranskej Lomnici ubytovanie. Ako sme už spomenuli, vo Vysokých Tatrách nájdete aj ďalšie dve lyžiarske strediská.

Starý Smokovec môžeme pokojne označiť za rodinné stredisko. Rozdelené je na dva areály: Hrebienok a Jakubkova lúka. Nachádzajú sa tu ľahké zjazdovky, ktoré sú ideálne na výučbu lyžovania. Na tento účel príde vhod aj lyžiarska škola a požičovňa vybavenia. Mimochodom, je tu aj jedna z mála sánkarských dráh na Slovensku.

Štrbské Pleso

Dobre si zalyžovať môžete aj v najvyššie položenej osade Vysokých Tatier, ktorou je Štrbské Pleso. Lyžuje sa tu na južných svahoch Predného Soliska a nájdete tu 8 km zjazdoviek ľahkej a strednej obtiažnosti. Ide tak o stredisko vhodné aj pre začínajúcich lyžiarov. A mimochodom, Predné Solisko stojí za návštevu aj v lete. Vedie naň turistický chodník, ktorý je zase vhodný aj pre začínajúcich turistov.

PR článok

Viac na túto tému

Kometáre

Populárne články