Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Outdoorove nože na rôznorodé využitie. Ktoré používame najčastejšie?

Súvisiace články

Nie je nôž ako nôž. Ak chcete skvelého pomocníka, ktorý vás bude sprevádzať na vašich potulkách lesom, na turistike či v rámci hier, kde sa využíva nôž, mali by ste si zaobstarať ten outdoorový. Jeho výber však nemusí byť vôbec jednoduchý, keďže existuje hneď niekoľko druhov z tejto oblasti. O tom si však povieme viac už v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Outdoorové nože

Pri výbere outdoorového noža by ste sa mali zamerať najmä na značku, kvalitu prevedenia a spracovanie. Samozrejme, prihliadať môžete aj na dizajn, avšak to už je zväčša vedľajšie. Predsa len, najdôležitejšie sú tie vlastnosti, ktoré sú aj prakticky využiteľné. 

Napríklad, outdoorove nože by mali byť ergonomicky spracované. To znamená, že by sa mali dobre držať v ruke a mali by byť aj uzatvárateľné, najmä z hľadiska bezpečnosti. Aké je však základné delenie takýchto nožov? 

Poľovnícke nože

Za najčastejšie používané outdoorove nože sa považujú tie poľovnícke. Určené sú najmä na prácu v lese, napríklad, keď potrebujete niečo rýchlo odrezať. Poľovnícke nože sa od tých loveckých líšia najmä čo sa týka použitého materiálu, ale aj účelu použitia. V tomto prípade totiž platí, že lovecké nože sa skôr využívajú na vyvrhovanie či dorážanie ulovenej zveri, zatiaľ čo tie poľovnícke na prácu v lese.

Nože do lesa

Ak by sme mali rozprávať o nožoch do lesa, do tejto skupiny patrí hneď niekoľko druhov. Môže ísť aj klasické hubárske nože, ktoré pravdepodobne každý z vás pozná. Je to nevyhnutnou súčasťou hubárčenia, pretože vám pomôžu aj pri vyťahovaní hríbov priamo zo zeme. 

Pri výbere sa zamerajte na to, či je súčasťou takýchto nožov aj puzdro a či sú vybavené štetcom na čistenie húb. Nože do lesa vám pomôžu v akýchkoľvek situáciách, nielen v rámci hubárčenia a preto sú výborným riešením.

Viac na túto tému

Kometáre

Populárne články