Svetaktivit.sk | Smartsvet.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Bezpečné prevádzkovanie dodávok. Ako správne manipulovať s nákladom, bezpečne riadiť a udržiavať dodávku?

Súvisiace články

Vlastníte dodávku? Určite ste už spozorovali, že jej údržba je o čosi náročnejšia ako údržba osobného auta. V dodávke prenášame náklad, a tak jej interiér často trpí, nehovoriac o možnom preťažení vozidla. Prevádzkujte dodávky efektívne a odvďačia sa vám dobrou a dlhodobou službou.

Vy potrebujete dodávku a dodávka potrebuje vašu starostlivosť

Čokoľvek, čo si v živote zadovážime, zrejme aj potrebujeme. 20 párov topánok? To nevadí, každé sa hodia na inú príležitosť. Vlastníte dodávku? Ak ste si ju zaobstarali pre pracovné účely, potom aj jej služby sú pre vás nevyhnutné, pretože sa podieľa na vašom úspešnom podnikaní. Nebolo by správne dodávku nechať po ôsmich rokoch ťažkej práce schátrať. Radšej venujte pozornosť jej pravidelnej údržbe a vyhnite sa chybám, ktoré by mohli spôsobiť jej rýchle opotrebenie. Hneď na začiatku venujte pozornosť správnemu poisteniu dodávky. Ochráni vás pred nečakanými výdavkami. S dodávkou môžete havarovať, môžu vám ju poškodiť alebo ukradnúť. No častým problémom je aj vykradnutie dodávok. Preto je vhodné zakaždým skontrolovať, či máte všetky dvere dobre uzamknuté. Zvážte aj namontovanie bezpečnostného systému. 

Vo forme zvonka aj zvnútra – tak sa jazdí bezpečne a reprezentatívne

Ako pri starostlivosti o bežné auto aj v prípade údržby dodávky platí, že pravidelne sledujeme stav brzdovej a chladiacej kvapaliny, množstvo paliva v nádrži, vody v ostrekovačoch, ale takisto stav motora, bŕzd, výstražných svetiel, stieračov a osvetlenia. Kontrolujte stav pneumatík pravidelnejšie ako raz za pol roka. Keďže dodávku využívate denne, prechádzate rôznymi typmi vozoviek a ešte často aj s ťažkým nákladom, na pneumatikách dodávky sa to odzrkadlí. Kontrola dezénu a tlaku pneumatík je nesmierne dôležitá, najlepšie každých 14 dní. Pneumatiky natlakujte do hodnoty, akú udáva výrobca dodávky. Pri kontrole pneumatík je nutné sledovať aj poškodenie pneumatík ostrými predmetmi. Myslite na výmenu oleja a filtra aspoň raz ročne, v rámci pravidelnej servisnej prehliadky vozidla, prípadne si overte, ako často výmenu kvapalín, olejov a filtrov odporúča výrobca dodávky. Je to váš pracovný nástroj, musíte si byť istí, že je v bezchybnom stave. Ak na dodávke neplánujete dlhší čas jazdiť, vyberte z nej batériu. Dôležité je pravidelné dobíjanie autobatérie. 

Nielen technický stav vozidla zaváži na tom, koľko vám dodávka vydrží. Keďže vaše firemné vozidlo je vašou vizitkou, nebolo by správne jazdiť na cestách v špinavom šate. Pravidelným umývaním dodávky redukujete riziko vzniku hrdze, ale takisto na čistom aute ľahšie odhalíte prípadné škrabance a preliačiny. Keď niekde zaparkujete a ktosi vám nazrie do interiéru, nemala by ho šokovať nečistota a opotrebovaný stav vozidla (zničené čalúnenie, autokoberce a pod.). Venujte pozornosť aj nákladnému priestoru vozidla a po každej manipulácii s tovarom priestor vyčistite. Dodávky na prenájom v Bratislave vás týchto rutinných kontrol a činností zbavia, nemusíte riešiť nič.

Ako správne manipulovať s nákladom

Nech v dodávke prenášate čokoľvek, ubezpečte sa, že celková hmotnosť nákladu nepresiahne hodnotu, ktorú odporúča výrobca dodávky. Prílišné zaťaženie dodávky bude mať devastujúci vplyv na kvalitu pneumatík i výkon motora. Na konci pracovného dňa je vhodné upratať interiér vozidla nielen v nákladnom priestore, ale aj v priestore pre vodiča a ostatných pasažierov. Dávajte pozor na rozumné usporiadanie nákladu v dodávke, aby sa čosi nepoškodilo ani pri prudšom zabrzdení. Poškodiť navzájom sa môže aj prepravovaný tovar. Ostré či rozbitné predmety je vhodné špeciálne opatriť a to, čo by sa mohlo počas prepravy vyliať, tiež. Dbajte na rovnomerné naloženie dodávky. Čím šetrnejšie budete náklad ukladať alebo vykladať, tým dlhšie vám vozidlo vydrží. Pozor dávajte nielen na podlahu, ale aj steny vozidla. Pri ťažkých nákladoch majte poruke prepravný vozík. 
Ak sa obrátite na požičovňu dodávok, je pre vás dôležitý hlavne posledný odsek tohto návodu. O všetko ostatné sa postará požičovňa dodávok v Bratislave. Poskytne vám vozidlo v bezchybnom technickom stave, ktoré je natankované, poistené, má GPS systém, platnú diaľničnú známku a podľa požiadaviek aj iné doplnky, ako napr. rudlu. Dodávky na prenájom vám ponúkajú možnosť podnikať efektívne a cenovo výhodne. Odpadá vám množstvo starostí s údržbou vozidla, nemusíte si zbytočne platiť ročné parkovacie miesto, drahé poistenie a ani riešiť technické poruchy vozidla. Aj pri podnikaní môžete byť rozmaznávaní.

Viac na túto tému

Kometáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Populárne články