Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Základná výbava na výpravu SAFARI. Pozrieme sa na to, čo obnáša jedinečné dobrodružstvo.

Súvisiace články

Výprava na safari môže byť vzrušujúcou skúsenosťou, ale aby ste ju zvládli a užili si ju naplno, potrebujete mať správnu výbavu. V tomto blogovom článku sa pozrieme na základnú výbavu, ktorú potrebujete na výpravu do divočiny.

Na safari by ste mali mať oblečenie, ktoré je pohodlné a zároveň chráni pred slnkom a hmyzom. Odporúča sa nosiť dlhé nohavice a dlhý rukáv, ktorý vás ochráni pred hmyzom a slnkom. Nezabudnite si vziať aj termoprádlo, pretože ráno a večer môže byť pekne chladno. V rámci hygieny je dôležité mať pri sebe vlhčené utierky, mydlo, uterák a iné dezinfekčné prostriedky.

Na safari by ste mali mať rovnako vhodnú obuv, ktorá je pohodlná a zároveň vám poskytne ochranu pred nebezpečnými zvieratami. Najlepšie sú uzavreté topánky alebo trekové topánky s hrubým podrážkou, ktoré vám poskytnú dostatočnú trakciu na nerovnom teréne. Vždy by ste mali mať so sebou základnú lekárničku obsahujúcu lieky proti bolesti, prostriedky na dezinfekciu rán, antihistaminiká na alergie a antidiabetiká, ak ich potrebujete. Ak máte nejaké zdravotné problémy, mali by ste si so sebou vziať aj vaše špeciálne lieky. Batoh, v ktorom si môžete nosiť veci ako kameru, dalekohľad, vodu, mapu, ochranné slnečné okuliare a krém na opaľovanie. Môže byť užitočné mať aj malú baterku a nabíjačku, aby ste mohli nabíjať svoje elektronické zariadenia.

Vždy by ste mali mať so sebou dostatok vody a potravín, najmä ak sa vydávate do miest, kde nie sú žiadne obchody alebo reštaurácie. Odporúča sa mať so sebou energetické snacky, ovocie a sušenky. Môžete si tiež zobrať s sebou niektoré sušené jedlá, ako sú sušené ovocie, krekry alebo tyčinky. Odporúča sa tiež mať so sebou malý dvojlitrový termos, v ktorom môžete uchovávať vodu alebo horúci nápoj.

Nezabudnite si so sebou vziať platný pas a víza, ak je to potrebné. Môže byť užitočné mať aj kópiu vašich dokumentov uložených v digitálnej forme, napríklad na svojom mobilnom telefóne alebo v cloude.

Ak chcete zachytiť krásne fotografie a pozorovať zvieratá z blízka, mali by ste mať so sebou kvalitný fotoaparát a dalekohľad. Odporúča sa mať aspoň 300mm objektív na fotoaparáte, aby ste mohli zachytiť zvieratá z väčšej vzdialenosti. V prípade, že sa stratíte v divočine, mali by ste mať so sebou kompas a mapu, aby ste sa mohli vrátiť späť k svojmu táboru alebo do oblasti, kde máte ubytovanie. Taktiež základnú bezpečnostnú výbavu, ako sú baterky a svietidlá, malý nožík, plynový horák na varič a vodotesnú nádobu na prípravu jedla. Môže byť tiež užitočné mať so sebou vysielačku alebo satelitný telefón na prípad núdze.

Výprava na safari môže byť nezabudnuteľnou skúsenosťou, ale je dôležité mať so sebou správnu výbavu, aby ste sa mohli užiť dobrodružstva v divočine bez problémov. Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu pri príprave na vašu nasledujúcu safari.

Výprava na Safari
Výprava na Safari

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu pri príprave na vašu nasledujúcu safari. Pamätajte si, že výber správnej výbavy je kľúčový pre bezproblémové a nezabudnuteľné dobrodružstvo v divočine.

Viac na túto tému

Kometáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Populárne články