Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

Drevo je ideálny stavebný materiál pre všetkých milovníkov prírody

Súvisiace články

Kto nadovšetko miluje čas strávený v prírode, ten si určite rád prenesie kúsok prírody aj do svojej domácnosti a to v podobe prírodných materiálov, ktoré majú naozaj široké využitie v interiéri. Zoberte si už len samotné drevo. A nemusíte sa pri ňom limitovať „len“ na interiér.

Viete, čo sú drevostavby?

Drevo je aj výborný stavebný materiál. Teraz však nemáme na mysli romantické zruby niekde v horách, ale moderné drevostavby (prípadne presnejšie: panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva).

Ide o stavby, ktoré sú tvorené zvislými nosnými konštrukciami – panelmi. Tieto panely vznikajú vo výrobnej hale a na stavbu sa dovážajú už hotové. Môžu sa tak hneď montovať, pričom montáž hrubej stavby domu trvá len 2 dni! Takáto extra rýchla výstavba obnáša menej hluku, prachu, odpadu a nákladných vozidiel ako výstavba bežných murovaných a betónových stavieb.

Ultranízko-energetické stavby s oveľa lepšou environmentálnou stopou

Ekologicky (a aj ekonomicky) zmýšľajúcich ľudí určite zaujme aj fakt, že takéto montované stavby sú ultranízko-energetické a patria do energetickej triedy A0 – A1. Je to vďaka nízkej tepelnej vodivosti a izolačným vlastnostiam dreva.

Drevodomy majú aj oveľa lepšiu environmentálnu stopu ako domy z konvenčných stavebných materiálov. Stromy totižto zachytávajú CO2 zo vzduchu. Každý kubík dreva použitého na stavbu drevodomu tak predtým výrazne prispel k ochrane klímy.

Drevo ako stavebný materiál pozitívne vplýva aj na ovzdušie vo vašej domácnosti. To vďaka tomu, že podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší. Práve záporné ióny sú pre náš organizmus prospešné. Určite to máte vyskúšané na vlastnej koži a lepšie sa cítite na prechádzke v lese, či pri vodopáde ako v meste, či uzavretom vnútornom priestore. Les, či vodpád sú totiž miesta, kde je koncentrácia záporných iónov v ovzduší najvyššia. A nechceli by ste sa tak dobre ako v prírode cítiť aj doma? V drevodome môžete.

PR článok

Viac na túto tému

Kometáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Populárne články